Nebraňte přání podílet se na výchově svého dítěte

Bohužel, v současné době rozvody jsou daleko, není vzácný jev, a často rozpadají rodiny s dětmi. Obvykle děti zůstávají žít s matkou, a pokud se po chvíli to znovu vdává, u dětí se objeví nevlastní otec. V takové situaci okamžitě vzniká spoustu náročných úkolů, z nichž jedna — vytváření vztahů mezi dítětem a lidmi kolem sebe (máma, táta a nevlastní otec) tak, aby vše, co se děje, není psychiku dítěte. V tomto článku chceme dát několik tipů otcům, kteří se setkali s tím, že jejich dítě se objevil nevlastní otec.

Nebraňte přání podílet se na výchově svého dítěte. Je pravděpodobné, že vám bude nepříjemné, že cizí muž zasahuje do rodičovství vaše dítě, ale musíte si uvědomit, že tento muž, a váš syn nebo dcera jsou jedna rodina a že žijí v jednom domě, takže se jim bude muset komunikovat s ostatními, a tato komunikace musí být uctivý. Dítě potřebuje cítit bezpečně, a k tomu je třeba věřit těm, kteří jsou v blízkosti, včetně a své děti, proč ne přizpůsobit dítě proti němu. Vyhněte se situaci, kdy nevlastní otec něco zakáže, a rodič umožňuje, aby to znělo “laskavý a velkorysý”. V důsledku toho se dítě může stát náladový a nezvladatelným, naučí se manipulovat s vámi oběma, a to nepovede k ničemu dobrému.

V žádném případě není možné dělat si legraci z, zobrazit zanedbávání nebo pustit bodavý vtipy na adresu dítě, ale také vyhledávat, všímat a klást důraz na jeho nedostatky nebo slabé stránky. I když jste ve stavu otevřeného konfliktu, dítě nesmí o tom vědět.

Ještě jedna chyba, která se občas přiznat, že se otcové — využívání dítěte jako “agent” s cílem zjistit nějaké podrobnosti o životě bývalé manželky nebo manžela. Tímto způsobem, můžete se obrátit dítě v , který přenese tento model chování a na ostatní sféry života.

A samozřejmě, nemůžete dát dítě před volbou — vy nebo nevlastní otec, protože ve skutečnosti to znamená, že výběr mezi otcem a matkou, protože nevlastní otec — je to muž, kterého miluje máma. Je třeba takový výběr může vést dítě k vážnému neuróze.

Jedním slovem, není to stojí za to tolerovat situaci, kdy dítě se cítí jako mezi dvěma ohni. Pro tento dospělým mužům je třeba se chovat dospělý, to znamená spolupracovat. V každém člověku existuje pozitivní rysy, tak zkuste najít na nového manžela své bývalé manželky, i když vám to kategoricky nemá rád. Nacházet a zdůrazňovat pozitivní rysy každého člověka, si řekněte svému dítěti, co, aby naslouchání může naučit od něj.

Hlavní je, aby se otec a nevlastní otec vždy pamatovali, že dítě — to není odměna za vítězství v boji a není oblast, kterou je třeba dobýt. Je to osobnost, která by se měla respektovat, malý živý člověk, osoba, která potřebuje pomoc a podporu silné dospělých.

Více informací: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou zobrazit více a velmi dobrá kvalita dětské postele a levná dětské polštářky